§1 Definicje
Na potrzeby niniejszego regulaminu, przyjmuje się następujące znaczenie poniższych pojęć:
- Kupujący – osoba fizyczna, osoba prawna lub osoba prawna nieposiadająca osobowości prawnej,
- Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą umowę niezwiązaną bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową,
- Newsletter – wiadomości mailowe wysyłane przez Sprzedawcę regularnie, posiadające treści marketingowe, w tym o promocjach, czy też nowych produktach lub usługach w ofercie Sprzedawcy. Rejestracja na Newsletter jest równoznaczna z wyrażeniem woli skorzystania z usługi, której celem jest otrzymywanie Newslettera,
- Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta – osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, która chce zawrzeć Umowę z Usługodawcą bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy jednocześnie Umowa nie ma dla niej charakteru zawodowego.
- Regulamin – niniejszy regulamin, dostępny pod adresem: adresem,
- Sklep – sklep internetowy dostępny pod adresem,
- Sprzedawca – Monika Michalak, prowadząca działalność gospodarczą pod firmą „Monika Michalak”, ul. Piękna 62ab/35, 50-506 Wrocław, NIP: 8992848535.
§2 Postanowienia wstępne
- Niniejszy Regulamin określa zasady i warunki korzystania ze Sklepu, a także prawa i obowiązki Sprzedawcy i Kupującego.
- Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedawca prowadzi sprzedaż treści cyfrowych, świadcząc jednocześnie na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną, o czym mowa w dalszej części Regulaminu.
- Do dokonania zakupu za pośrednictwem Sklepu nie jest konieczne spełnienie szczególnych warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego. Wystarczające są:
- dostęp do Internetu,
- standardowy system operacyjny,
- standardowa przeglądarka internetowa,
- posiadanie aktywnego adresu e-mail.
- Do korzystania z treści cyfrowych konieczne jest spełnienie następujących warunków technicznych przez komputer lub inne urządzenie Kupującego:
- dostęp do Internetu,
- standardowy system operacyjny,
- standardowa przeglądarka internetowa,
- standardowy pakiet biurowy (np. Microsoft Office, OpenOffice, LibreOffice),
- standardowa przeglądarka plików .pdf (np. AdobeReader),
- standardowy odtwarzacz plików wideo (np. WindowsMediaPlayer),
- posiadanie aktywnego adresu e-mail.
- W sytuacji, w której korzystanie z treści cyfrowych wymagałoby spełnienia dodatkowych warunków technicznych, warunki te wskazane są w opisie treści cyfrowej w Sklepie.
- Kupujący nie może dokonać zakupu anonimowo, ani pod pseudonimem.
- Zakazane jest dostarczanie przez Kupującego treści o charakterze bezprawnym, w szczególności poprzez przesyłanie takich treści w ramach formularzy dostępnych w Sklepie.
- Wszystkie ceny podane w Sklepie są cenami brutto.
§3 Usługi świadczone drogą elektroniczną
- Za pośrednictwem Sklepu, Sprzedawca świadczy na rzecz Kupującego usługi drogą elektroniczną.
- Podstawową usługą świadczoną drogą elektroniczną na rzecz Kupującego przez Sprzedawcę jest umożliwienie Kupującemu złożenia zamówienia w Sklepie, prowadzącego do zawarcia ze Sprzedawcą umowy. Złożenie zamówienia możliwe jest bez konieczności posiadania konta w Sklepie.
- Jednakże w przypadku założenia przez Kupującego konta w Sklepie może on w każdej chwili edytować dane, które podał podczas rejestracji konta w ustawieniach konta. Po stronie Kupującego pozostaje dbałość o utrzymywanie poprawności swoich danych oraz ich aktualizacji w razie jakiejkolwiek zmiany pod rygorem braku możliwości skutecznej realizacji usługi przez Sprzedającego z przyczyn leżących po stronie Kupującego. Kupujący może również w każdej chwili usunąć konto.
- Jeżeli Kupujący zdecyduje się zapisać do Newslettera, Sprzedawca świadczy również na rzecz Kupującego usługę drogą elektroniczną. Zapis do Newslettera odbywa się poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zapisu do Newslettera lub poprzez zaznaczenie stosownego checkboxa w procesie składania zamówienia. Po podaniu adresu mailowego oraz wybraniu funkcji „Zapisz się” Kupujący otrzymuje niezwłocznie, drogą elektroniczną na adres poczty elektronicznej podany w formularzu rejestracyjnym link aktywacyjny, w celu potwierdzenia zapisania się na subskrypcję Newsletter. Z chwilą aktywacji linka zawarta zostaje umowa o świadczenie drogą elektroniczną usługi Newsletter. Kupujący może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania Newslettera, klikając w przycisk służący do rezygnacji widoczny w każdej wiadomości przesyłanej w ramach Newslettera lub przesyłając stosowne żądanie do Sprzedawcy na wskazany powyżej adres email.
- Usługi, związane z Newsletterem, świadczone są drogą elektroniczną na rzecz Kupującego nieodpłatnie, przez czas nieoznaczony, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Odpłatne są natomiast umowy o dostarczenie treści cyfrowych, zawierane za pośrednictwem Sklepu.
- W celu zapewnienia bezpieczeństwa Kupującemu i przekazu danych w związku z korzystaniem ze Sklepu, Sprzedawca podejmuje środki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrożenia bezpieczeństwa świadczonych usług, w szczególności środki służące zapobieganiu pozyskiwania i modyfikacji danych osobowych przez osoby nieuprawnione.
- Sprzedawca podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego funkcjonowania Sklepu. Kupujący powinien poinformować Sprzedawcę o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w funkcjonowaniu Sklepu.
- Wszelkie reklamacje związane z funkcjonowaniem Sklepu, Kupujący może zgłaszać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres email wskazany w nagłówku niniejszego Regulaminu. W reklamacji Kupujący powinien określić rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem Sklepu. Sprzedawca będzie rozpatrywać wszelkie reklamacje w terminie do 30 dni od otrzymania reklamacji i poinformuje Kupującego o jej rozstrzygnięciu, przesyłając stosowną odpowiedź na adres e-mail składającego reklamację.
§4 Prawa własności intelektualnej
- Treści dostępne w Sklepie oraz treści cyfrowe sprzedawane za pośrednictwem Sklepu mogą stanowić utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, do których prawa autorskie przysługują Sprzedawcy.
- Sprzedawca przygotowuje treści cyfrowe udostępniane w Sklepie. O rodzaju, liczbie oraz częstotliwości zamieszczania treści decyduje Sprzedawca. Treści te mogą być udostępnianie na czas nieoznaczony i oznaczony. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do natychmiastowego usunięcia określonych treści w przypadku gdy naruszają lub mogą naruszać obowiązujące prawo, jak również prawa osób trzecich.
- Kupujący nie może posługiwać się treściami bez uprzedniej, pisemnej zgody Sprzedawcy, w znaczeniu ich kopiowania, modyfikowania lub rozpowszechniania w całości lub części. Kupujący zobowiązuje się do przestrzegania praw własności intelektualnej osób trzecich, w tym m.in. zewnętrznych dostawców.
- Sprzedawca niniejszym udziela Kupującemu licencji do korzystania z treści cyfrowych wyłącznie na warunkach przewidzianych w niniejszym Regulaminie. Uprawnienia i obowiązki Kupującego w ramach udzielonej przez Sprzedawcę licencji do treści są następujące:
- Kupującemu przysługuje niewyłączne i nieprzenoszalne prawo do pobierania, przechowywania, wyświetlania i korzystania z treści;
- Kupujący może wykonywać swoje prawa, w tym korzystać z treści wyłącznie w celu osobistego, niekomercyjnego użytku;
- Kupujący nie może kopiować, rozpowszechniać ani wyodrębniać składników treści, jak również nie może tworzyć produktów na podstawie treści (nie może wykonywać dzieł pochodnych);
- Kupujący nie może używać treści do świadczenia usług o charakterze dochodowym lub komercyjnym;
- Kupujący zobowiązuje się korzystać z treści w sposób zgodny z wszelkimi przepisami, które mają do nich zastosowanie, w tym między innymi ze stosownymi ograniczeniami dotyczącymi prawa autorskiego i innych praw własności intelektualnej.
- Udzielenie licencji nastąpi w momencie uzyskania przez Kupującego dostępu do treści. W przypadku treści, które zostały uprzednio pobrane i zapisane przez Kupującego, po zakończeniu dostępu do treści, Kupujący może korzystać z tych treści na zasadach dozwolonego użytku.
- Kupujący ma zakaz dostarczania Sprzedawcy jakichkolwiek treści o charakterze bezprawnym, tj. w szczególności:
- naruszających przepisy prawa lub zasady współżycia społecznego, dobre obyczaje, powszechnie uznane zwyczaje lub normy postępowania, w tym treści powszechnie uważane za wulgarne lub obraźliwe,
- popierających lub głoszących radykalne postawy społeczne, a w szczególności wszelkiego rodzaju dyskryminację ze względu płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne lub społeczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną;
- o charakterze rasistowskim,
- naruszających lub mogących naruszyć prawa do znaków towarowych, oznaczeń geograficznych, oznaczeń przedsiębiorstwa, prawa do firmy lub jakichkolwiek innych chronionych oznaczeń pochodzenia towarów lub usług;
- naruszających lub mogących naruszyć prawa osób trzecich, w tym prawa własności intelektualnej;
- nawołujących do popełnienia czynu zabronionego, przestępstwa (wykroczenia) lub naruszenia praw innych osób.
- W przypadku wystąpienia przez osoby trzecie z jakimikolwiek roszczeniami wobec Sprzedawcy z tytułu korzystania z treści przez Kupującego, Kupujący zwalnia Sprzedawcę z odpowiedzialności wobec tej osoby trzeciej, a także pokrywa wszelkie udokumentowane koszty, jakie poniósł Sprzedawca w związku z tymi roszczeniami. Zastrzeżenie to nie dotyczy Kupujących będących Konsumentami lub Przedsiębiorcami na Prawach Konsumenta.
§5 Zawieranie umowy
- Kupujący może złożyć zamówienie jako zarejestrowany klient.
- Zarejestrowanym klientem jest Kupujący, który posiada konto w Sklepie. Konto zostanie utworzone automatycznie podczas składania pierwszego zamówienia.
- Jeżeli Kupujący posiada konto w Sklepie, przed złożeniem zamówienia powinien się do niego zalogować. Za login uznaje się e-mail Klienta, natomiast hasło należy ustawić samodzielnie podczas rejestracji konta w Sklepie.
- Złożenie zamówienia odbywa się poprzez wypełnienie formularza zamówienia po uprzednim dodaniu do koszyka interesujących Kupującego treści cyfrowych. W formularzu konieczne jest podanie danych niezbędnych do realizacji zamówienia. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja Regulaminu, z którym Kupujący powinien uprzednio się zapoznać. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących Regulaminu, Kupujący może skontaktować się ze Sprzedawcą na wskazany w nagłówku niniejszego Regulaminu adres e-mail.
- Proces składania zamówienia kończy kliknięcie w przycisk finalizujący zamówienie. Kliknięcie w przycisk finalizujący zamówienie stanowi oświadczenie woli Kupującego prowadzące do zawarcia ze Sprzedawcą umowy o dostarczenie treści cyfrowych.
- Jeżeli Kupujący wybrał przy składaniu zamówienia płatność on-line, po kliknięciu w przycisk finalizujący zamówienie zostanie on automatycznie przekierowany do bramki płatności, obsługiwanej przez zewnętrznego operatora płatności, celem dokonania płatności za zamówienie.
§6 Płatność
- Jedyną dostępną opcją płatności w Sklepie jest płatność elektroniczna.
- Płatności elektroniczne, w tym płatności kartą płatniczą, obsługiwane są przez Przelewy24.
- Faktura do zamówienia zostanie doręczona Kupującemu drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu zamówienia.
§7 Wykonanie umowy
- Realizacja zamówienia obejmującego treści cyfrowe następuje poprzez przesłanie na adres e-mail podany przez Kupującego w formularzu zamówienia wiadomości zawierającej instrukcję pobrania lub uzyskania dostępu do zakupionych treści cyfrowych. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za zakup przez Kupującego nieodpowiedniego produktu, biorąc pod uwagę kwestie zdrowotne Kupującego.
- W przypadku kursów on-line, dla Kupującego może zostać utworzone konto w ramach platformy kursowej, a dane dostępowe zostaną przesłane w ramach wiadomości e-mail, o której mowa w ust. 1 powyżej.
- W przypadku kursów on-line, dostęp do treści wchodzących w skład kursu może być ograniczony czasowo, zgodnie z informacjami zawartymi w opisie kursu na stronie Sklepu, do których Kupujący będzie miał dostęp przed zakupem kursu on-line. W takiej sytuacji, po upływie wskazanego okresu czasu, Kupujący utraci dostęp do kursu.
- W przypadku kursów on-line, Kupujący zobowiązany jest korzystać z platformy kursowej w sposób zgodny z prawem, Regulaminem i dobrymi obyczajami, a w szczególności:
- korzystać z platformy w sposób niezakłócający korzystania z platformy przez pozostałych jej użytkowników, nienaruszający jakichkolwiek praw, dóbr lub interesów osób trzecich, niewpływający negatywnie na funkcjonowanie platformy, szczególnie poprzez wykorzystanie złośliwego oprogramowania,
- nie udostępniać danych dostępowych do swojego konta w platformie jakimkolwiek osobom trzecim,
- nie rozpowszechniać kursu ani jego poszczególnych fragmentów bez uprzedniej zgody Sprzedawcy.
- W razie korzystania z platformy kursowej w sposób sprzeczny z ust. 4 powyżej, Sprzedawca zachowuje prawo do zablokowania Kupującemu dostępu do kursu, o czym poinformuje Kupującego.
§8 Konsultacje & Jadłospis
- Realizacja zamówienia dotyczącego konsultacji następuje poprzez zapewnienie Kupującemu możliwości odbycia ze Sprzedawcą indywidualnej konsultacji (on-line).
- Po złożeniu zamówienia dotyczącego konsultacji, Sprzedawca skontaktuje się z Kupującym w celu ustalenia szczegółów konsultacji, w szczególności terminu konsultacji.
- Terminy konsultacji ustalane są wspólnie przez Sprzedawcę i Kupującego. W przypadku konieczności zmiany terminu konsultacji, istnieje taka możliwość, z tym zastrzeżeniem, że wykupione godziny konsultacji muszą zostać wykorzystane w ciągu 14 dni od zawarcia umowy.
- Przed konsultacją może istnieć konieczność przekazania Sprzedawcy dodatkowych informacji, o które Sprzedawca poprosi za pośrednictwem poczty elektronicznej.
- Niewykorzystanie przez Kupującego wykupionych godzin konsultacji w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, za wyjątkiem sytuacji, w której Kupujący skutecznie odstąpił od umowy albo doszło do rozwiązania umowy za porozumieniem stron, nie uprawnia Kupującego do zwrotu wynagrodzenia zapłaconego Sprzedawcy za zakupioną konsultację.
- Konsultacje realizowane są zawsze w wariancie jedno-godzinnym. Oznacza to, że Kupujący nie może dzielić wykupionej godziny konsultacji na więcej niż jedno spotkanie ze Sprzedawcą. Jeżeli konsultacja trwa mniej niż godzinę ze względu na okoliczności leżące po stronie Kupującego, niewykorzystany czas konsultacji przepada.
- W przypadku produktu „Jadłospis” Sprzedawca zobowiązuje się do wysłania materiałów do 10 dni od otrzymania kompletu wymaganych informacji.
§9 Odstąpienie konsumenta od umowy
- Zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2020 r. poz. 287), dalej „Ustawa o prawach konsumenta”, Kupującemu będącemu Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn poprzez złożenie Sprzedawcy oświadczenia w terminie 14 dni.
- Kupujący będący Konsumentem może odstąpić od umowy, rezygnując ze złożonego zamówienia poprzez kontakt ze Sprzedawcą drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w nagłówku niniejszego Regulaminu.
- W przypadku odstąpienia umowa będzie uważana za niezawartą, a dokonane wpłaty ulegają zwrotowi. Kupujący tym samym jest zwolniony z wszelkich zobowiązań, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 35 ustawy o prawach konsumenta. Z wyjątkiem tych kosztów strony są zobowiązane zwrócić sobie nawzajem to, co świadczyły do czasu odstąpienia od umowy. W odniesieniu do powyższego Sprzedawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu, zwraca Kupującemu dokonane przez niego płatności, do zwrotu których jest zobowiązany. Zwrot płatności następuje przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Kupujący, chyba że zgodził się on na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta Kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w następujących przypadkach:
- o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Kupującego, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
- o dostarczanie treści, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Kupującego przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go o utracie prawa odstąpienia od umowy.
- Chwilą rozpoczęcia spełniania świadczenia w przypadku treści cyfrowych jest doręczenie Kupującemu wiadomości e-mail z instrukcją pobrania lub uzyskania dostępu do treści cyfrowych.
- Kupującemu nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy bez podania przyczyn, o ile zostały spełnione warunki przewidziane w ust. 4 powyżej.
- W przypadku skutecznego odstąpienia od umowy, jest ona uważana za niezawartą.
§10 Dane osobowe i pliki cookies
- Sprzedawca jest administratorem danych osobowych Kupującego.
- Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych oraz przysługującymi w związku z tym prawami, jak również informacje w zakresie plików cookies opisane zostały w polityce prywatności dostępnej pod adresem https://monikamichalak.pl/polityka-prywatnosci/.
§11 Reklamacje i odpowiedzialność
- Kupujący mają prawo do składania reklamacji w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem usług.
- Reklamacje odnośnie do usług mogą być składane drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w nagłówku niniejszego Regulaminu. W zgłoszeniu reklamacyjnym należy wskazać zarzuty odnoszące się do usług wraz z uzasadnieniem, oraz proponowany sposób załatwienia reklamacji.
- Sprzedawca rozpoznaje reklamacje w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania zgłoszenia. Informacja o przyjęciu lub odrzuceniu reklamacji wraz z jej uzasadnieniem jest przesyłana Kupującemu drogą elektroniczną na podany adres mailowy.
- W razie odmowy rozpatrzenia reklamacji zgodnie z proponowanym przez Kupującego sposobem lub nierozpatrzenia reklamacji w terminie 14 (czternastu) dni od dnia jej otrzymania przez Sprzedawcę, Kupującemu przysługuje prawo do dochodzenia roszczeń na drodze postępowania sądowego.
- Konsument lub Przedsiębiorca na Prawach Konsumenta w każdym czasie podczas postępowania reklamacyjnego przed Sprzedawcą może żądać rozstrzygnięcia kwestii stanowiącej przedmiot postępowania reklamacyjnego przez podmiot trzeci i w tym celu:
- wystąpić do mediatora lub instytucji, przed którymi będzie się toczyło postępowanie mediacyjne z wnioskiem o przeprowadzenie mediacji,
- wystąpić do instytucji, przed którą będzie się toczyło postępowanie polubowne z wnioskiem o rozpatrzenie sprawy przez sąd polubowny,
- zwrócić się po pomoc do właściwego miejskiego lub powiatowego rzecznika konsumentów.
- W celu usunięcia wszelkich wątpliwości, pouczenie zawarte w ust. 5 powyżej nie stanowi zapisu na sąd polubowny ani automatycznej zgody Sprzedawcy na udział w postępowaniu mediacyjnym albo polubownym.
- Z zastrzeżeniem postanowień poniżej, Sprzedawca ponosi odpowiedzialność wyłącznie za szkodę wyrządzoną umyślnie, co oznacza, że Kupujący w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za:
- brak dostępu do treści z przyczyn leżących po stronie Kupującego;
- wypowiedzenie umowy z przyczyn stojących po stronie Kupującego;
- działania Kupującego i ich skutki związane z korzystaniem z treści;
- działania lub zaniechania osób trzecich (w tym również dostawców i wykonawców Sprzedawcy) oraz ich skutki;
- utratę danych zapisanych w systemach teleinformatycznych Sprzedawcy z przyczyn leżących po stronie Kupującego lub osoby trzeciej, niezależnej od Sprzedawcy;
- nieprawidłowe wykonanie umowy z przyczyn leżących po stronie Kupującego lub osoby trzeciej, w szczególności zewnętrznych dostawców;
- niezastosowanie się przez Kupującego do wskazówek i zaleceń Sprzedawcy oraz postanowień niniejszego Regulaminu;
- skutki korzystania ze treści z naruszeniem przepisów prawa;
- skutki siły wyższej.
- Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za utracone korzyści — odpowiedzialność Sprzedawcy może dotyczyć co najwyżej straty rzeczywistej.
- Odpowiedzialność Sprzedawcy wobec Kupującego z tytułu odpowiedzialności odszkodowawczej za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy jest ograniczona do równowartości opłat uiszczonych przez Kupującego za treści.
- Odpowiedzialność Sprzedawcy wobec Kupującego będącego Konsumentem lub Przedsiębiorcą na Prawach Konsumenta z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy regulują właściwe przepisy prawa cywilnego oraz prawa konsumenckiego, w związku z czym wszelkie wskazane w niniejszym Regulaminie postanowienia związane z ograniczeniem lub wyłączeniem odpowiedzialności Sprzedawcy z tego tytułu nie dotyczą Konsumentów i Przedsiębiorców na Prawach Konsumenta.
- Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubowne.uokik.gov.pl.
- Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
§12 Postanowienia końcowe
- Kupujący ma obowiązek podawania prawdziwych i prawidłowych danych. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niewykonanie umowy, jeżeli podane dane są nieprawdziwe lub nieprawidłowe.
- Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie wiadomości przesłanej na wskazany przez Kupującego adres email, co może być spowodowane blokowaniem lub usuwaniem e-maili przez oprogramowanie posiadane przez Kupującego lub blokowaniem przez administratorów serwerów pocztowych lub inną awarię.
- Sprzedawca zastrzega sobie możliwość zmiany Regulaminu. Zmiana Regulaminu wchodzi w życie w terminie 14 dni od opublikowania.
- W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, przepisy Ustawy o prawach konsumenta oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego, a także prawa Unii Europejskiej, w szczególności Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
- Rozstrzyganie ewentualnych sporów pomiędzy Sprzedającym a Kupującym zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.
- We wszystkich sprawach Kupujący może kontaktować się ze Sprzedawcą pod adresem email wskazanym w nagłówku niniejszego Regulaminu.
- Jeśli którekolwiek postanowienie niniejszego Regulaminu jest sprzeczne z ustawowymi prawami Konsumentami lub Przedsiębiorcy na Prawach Konsumenta, postanowienie to nie może być interpretowane w sposób naruszający te prawa.
- W przypadku uznania przez właściwy sąd lub organ władzy publicznej właściwy w sprawie wybranych postanowień Regulaminu za nieważne, pozostałe postanowienia pozostają w mocy.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 12.05.2025.