O mnie

Nazywam się Monika Michalak i jestem dietetykiem klinicznym oraz trenerem personalnym.

Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Dietetyka nie jest tylko zawodem, lecz przede wszystkim moją największą pasją. Cały czas staram się doszkalać i podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w szkoleniach oraz konferencjach naukowych. Bazuję na wiedzy zdobytej na studiach, ze specjalistycznej literatury i z najnowszych wyników badań naukowych.

Kładę duży nacisk na edukację – staram się w łatwy i przejrzysty sposób nauczyć swoich pacjentów świadomych wyborów żywieniowych.

Prowadzę dietoterapię zarówno ludzi zdrowych, jak i chorych, którzy zmagają się z problemami takimi jak: nadwaga/otyłość, choroby tarczycy, insulinooporność, PCOS, choroby układu sercowo – naczyniowego, przewodu pokarmowego, alergie oraz nietolerancje pokarmowe. Dietę dobieram pod kątem stanu zdrowia oraz preferencji smakowych. W swojej pracy dążę do znalezienia i likwidowania przyczyn chorób, a nie zaleczania objawów.

Jestem zwolenniczką smacznego, naturalnego a jednocześnie prostego do przygotowania jedzenia. Udowadniam swoim podopiecznym, że dieta to nie kara – wręcz przeciwnie: może być przyjemna i przebiegać bez wyrzeczeń.

Odpowiednie żywienie oraz treningi są potężnym narzędziem nie tylko do poprawy parametrów zdrowotnych, ale również do dobrego samopoczucia oraz atrakcyjnego wyglądu. W pracy zawodowej na pierwszym miejscu stawiam moich podopiecznych, którzy uczą się zdrowego stylu życia, w tym prawidłowych nawyków żywieniowych oraz ruchowych.

Jako trener personalny staram się obalać mity dotyczące sylwetki kobiet, które trenują siłowo. Pokazuję jak wiele pozytywnych zmian mogą przynieść ćwiczenia z ciężarem. Pracuję głównie w oparciu o trening funkcjonalny, który przekłada się również na życie codzienne, w tym poprawę wyglądu, postawy ciała oraz zniesienie dolegliwości bólowych.

Prywatnie do życia podchodzę z uśmiechem, do treningu z energią, za to do zdrowia z powagą i odpowiedzialnością. Uważam, że piękne ciało to ZDROWE i SPRAWNE ciało.

               Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, poprawić sylwetkę lub po prostu poczuć się lepiej – napisz do mnie, a zrobimy to razem!

Ściskam!

M.

Moje certyfikaty