Dietetyk

Chciałbyś/abyś zrzucić zbędne kilogramy i poprawić sylwetkę? Interesuje Cię zbudowanie masy mięśniowej? A może zmagasz się z problemami zdrowotnymi lub chorobą i zależy Ci na poprawie stanu zdrowia? Jestem tu dla Ciebie!

Co oferuję?

  • indywidualny jadłospis miesięczny, przygotowany na bazie przeprowadzonego wcześniej wywiadu żywieniowego, z którego dowiem się jak wygląda Twój obecny sposób odżywiania oraz z jakimi problemami lub dolegliwościami zdrowotnymi się zmagasz;
  • zalecenia żywieniowe, w których zawarte są porady oraz wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania oraz stylu życia;
Czym różni się jadłospis od zaleceń żywieniowych?

Zarówno jadłospis oraz zalecenia żywieniowe są przeze mnie przygotowywane na bazie wywiadu żywieniowego i zdrowotnego.

Gdy zdecydujesz się na opcję indywidualnego jadłospisu dostaniesz ode mnie spersonalizowany plan posiłków, który przygotuję , biorąc uwagę Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, makroskładnikowe (białko, węglowodany, tłuszcze) oraz mikroskładnikowe. Na podstawie wywiadu żywieniowego dostosuję ilość spożywanych posiłków w ciągu dnia, uwzględnię czas jaki jesteś w stanie przeznaczyć na ich przygotowywanie oraz budżet, na którym chciałbyś/ałabyś bazować. Dodatkowo wszystkie potrawy będę przygotowane pod Twoje preferencje smakowe. Każdy jadłospis zawiera rozmaite propozycje na śniadania, drugie śniadania, obiady, kolacje, jak również desery, dzięki czemu możesz dowolnie go modyfikować. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz pewny/a, że dostarczasz swojemu organizmowi niezbędną ilość energii w ciągu dnia oraz pokrywasz jego zapotrzebowanie na witaminy i minerały.

Opcja zaleceń żywieniowych zawiera w sobie: indywiudalnie wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne, makroskładnikowe (białko, węglowodany, tłuszcze), mikroskładnikowe oraz porady dotyczące zdrowego odżywiania oraz stylu życia. Z poradnika dowiesz się jak komponować zdrowe i smaczne posiłki, na co zwracać uwagę przy wyborze produktów żywieniowych oraz jaką obróbkę wstępną oraz termiczną należy stosować. Co więcej, otrzymasz ode mnie propozycje potraw na śniadania, drugie śniadania, obiady, kolacje oraz desery. Przedstawię Ci  też wskazówki jak poprawić stan zdrowia przed odpowiednią dietę i aktywność fizyczną.

 

  • niezależnie od opcji, na którą się zdecydujesz, w każdym momencie naszej współpracy możesz zgłosić się z pytaniem lub wątpliwościami, prośbą o zmienienie czegoś w jadłospisie lub dodatkową poradą;
  • kontrolę efektów dokonujemy po każdym pełnym miesiącu współpracy za pomocą analizatora masy ciała, pomiarów centymetrem oraz zdjęć. Analizujemy Twoje postępy w zmianie nawyków żywieniowych, poprawę wyników badań, samopoczucie podczas stosowania diety, jak również określamy kroki na następny miesiąc;
Jak wygląda współpraca i jak mogę się na nią zdecydować?
W celu nawiązania współpracy należy skontaktować się ze mną mailowo: monikamichalak.kontakt@gmail.com. Zaraz po wybraniu opcji i dokonaniu zapłaty, dostaniesz ode mnie do wypełnienia kwestionariusz żywieniowy i zdrowotny oraz dzienniczek żywieniowy (5 dniowy), w którym będziesz zapisywać co jadłeś/aś. Te informacje pozwolą mi na jak najdokładniejsze dopasowanie jadłospisu, bądź zaleceń żywieniowych, które otrzymasz w ciągu pięciu dni roboczych .
Czy dieta jest nudna i droga?
Absolutnie nie! Posiłki, które proponuję są szybkie i łatwe w przygotowaniu, a przede wszystkim smaczne! Udowadniam, że zdrowe odżywianie wcale nie jest nudne czy monotonne, a tym bardziej drogie! To Ty decydujesz z jakich produktów jesteś w stanie korzystać w swoim codziennym żywieniu. Zależy mi na trwałej zmianie nawyków żywieniowych, tak żebyś był/a w stanie cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem jak najdłużej.

 

  • zachęcam Cię do odwiedzenia zakładki: przepisy, gdzie znajdziesz przykładowe propozycje dań oraz na własne oczy przekonasz się, że można jeść zdrowo, smacznie i kolorowo!
Czy współpracuję z osobami zmagającymi się z problemami zdrowotnymi?
Oczywiście! Jako dietetyk kliniczny doskonale wiem, że odpowiednia dietoterapia może przynieść spektakularne efekty zdrowotne!  Prawidłowo skomponowana dieta przyniesie nie tylko poprawę wyników zdrowotnych, ale również wyglądu i samopoczucia.

 

  • Specjalizuję się w dietoterapii chorób tarczycy, insulinooporności oraz alergiach i nietolerancjach pokarmowych.
Jakie badania należy wykonać przed rozpoczęciem współpracy?
Na wstępie zaznaczę, że raz do roku warto kontrolować swoje zdrowie i wykonać podstawowe badania. Należą do nich: morfologia krwi z rozmazem, lipidogram, poziom glukozy i insuliny na czczo, TSH, próby wątrobowe oraz badanie ogólne moczu.

 

  • o szczegółowe wyniki badań proszę osoby, które mają zdiagnozowane różnego typu choroby, osoby otyłe oraz osoby, które podejmowały próby odchudzania na własną rękę w przeszłości, jednak nie przyniosły one oczekiwanych efektów
Czy suplementacja jest niezbędna?
Suplementacja zawsze powinna być dostosowana indywidualnie i na podstawie wyników badań. Przyjmowanie suplementów nie jest wymagane, jednak w przypadkach diet eliminacyjnych, przy niektórych jednostkach chorobowych lub u osób ciężko trenujących, może okazać się konieczne.
Czy jest możliwość współpracy online?
Jak najbardziej! Współpraca odbywa się wtedy mailowo oraz telefonicznie. Zasady pozostają takie same. Jedyną różnicą jest kontrola efektów: sam/a dokonujesz pomiaru masy ciała na wadze oraz obwodów za pomocą centymetra.
Co osiągniesz dzięki współpracy ze mną?
Przede wszystkim zdrowie i lepsze samopoczucie, a co za tym idzie piękną sylwetkę. Już na początku współpracy zauważysz pozytywne zmiany, które będą zachodzić w Twoim ciele! Nie bez powodu mówi się, że w zdrowym ciele –  zdrowy duch! Zawsze powtarzam, że jedzenie jest paliwem dla naszego organizmu. Dzięki odpowiedniemu żywieniu będziesz mieć więcej energii w ciągu dnia i nabierzesz ochoty na aktywność fizyczną! Pod moim okiem zmienisz swoje nawyki żywieniowe oraz nauczysz się samodzielnie komponować posiłki.

Dodatkowe pytania? Użyj formularza kontaktowego lub napisz do mnie: monikamichalak.kontakt@gmail.com